responsywny sklep internetowy magwords-pl

Sklep internetowy magwords.pl

Projekt obejmował stworzenie nowego layoutu graficznego sklepu internetowego magwords.pl oraz zakodowanie go do najnowszej wówczas wersji CMS Drupal 7. Oczywiście całość miała zostać wykonana z pełną obsługą strony na urządzeniach mobilnych w technologii Responsive Web Design (RWD).

Punktem wyjścia była dotychczasowa strona Klienta zawierająca sklep, blog i liczne podstrony. Została wykonana dobrych kilka lat temu i pracowała w oparciu o CMS Drupal 6. Oto ona:

Stara wersja strony magwords.pl

Początkowo wraz z Klientem rozważaliśmy jedynie dorobienie do niej wersji mobilnej, aby spełnić wymagania Google w tym zakresie i poprawić dostępność sklepu wśród użytkowników smartfonów i tabletów. Na tym etapie pojawiło się jednak mnóstwo problemów wynikających głównie z przestarzałego designu oraz ograniczeń Drupala w wersji 6.

Tworzenie na tej bazie wersji mobilnej wymagałoby poświęcenia mnóstwa czasu na łatanie dziur, robienie obejść w kodzie i stosowanie półśrodków. Ponieważ takie postępowanie nie jest zbyt przyszłościowe zdecydowaliśmy się na pełny redesign strony, który miał obejmować:

 • zaprojektowanie całkowicie nowego layoutu witryny w oparciu o najnowsze trendy w webdesignie
 • stworzenie w jego ramach wersji mobilnej
 • zakodowanie strony oraz sklepu internetowego na najnowszej wersji CMS Drupal 7
 • przeniesienie produktów i bazy klientów ze starej wersji sklepu do nowej.

 

Sklep internetowy. Nowoczesny design i funkcjonalności

Projektując layout graficzny nowej strony inspirowałem się popularnymi w światowym webdesignie trendami material design i flat design. Również właściciel magwords.pl podrzucał mnóstwo swoich pomysłów i sugestii. Wiele z nich zostało wykorzystanych i jest obecne w obecnym wyglądzie witryny.

Jednym z takich przykładów mogą być kafelki na stronie głównej przedstawiające kategorie sklepu internetowego. Powstały one na wyraźne życzenie Klienta, któremu takie rozwiązanie obecne na innych stronach bardzo się podobało.

magwords kafelki kategorie

 

Na stronie głównej zastosowałem strukturę blokową, którą można w dowolny sposób rozbudowywać w przyszłości. Wśród bloków znalazły się wszystkie najważniejsze dla podkreślenia wiarygodności i profesjonalizmu sklepu internetowego magwords.pl treści, m.in.:

 • opinie klientów
 • informacje o bezpieczeństwie transakcji
 • prezentacje produktów

Nie brakuje praktycznych informacji o warunkach dostawy czy obsługiwanych płatnościach. Jest pełne odzwierciedlenie struktury kategorii sklepu.

 

Struktura strony magwords.pl

Tutaj postawiłem na sprawdzone wzorce: wyraźne oddzielenie sklepu internetowego, blogu i innych podstron zachowując przy tym właściwe linkowanie pomiędzy tymi częściami witryny.

magwords.pl - strona sklepu

 

Sklep internetowy na Drupalu 7

Wybór CMS’a należał do Klienta. Nie było mowy o jego zmianie więc postawiliśmy na najnowszą wówczas wersję systemu Drupal 7 oraz Ubercart obsługujący sklep internetowy. Mimo, że wybór rozwiązań do sklepów działających na Drupalu wciąż nie jest w Polsce oszałamiający udało się spełnić wszystkie potrzeby Klienta, zwłaszcza te dotyczące obsługi płatności i transakcji.

 

FAQ

W nowej wersji sklepu internetowego magwords.pl zdecydowaliśmy się zamieścić sekcję z najczęściej zadawanymi pytaniami i odpowiedziami, tzw. FAQ. Wiadomo, że spora część internautów bardzo chętnie zagląda do takich działów i przegląda pytania i odpowiedzi. Można zakładać, że porządnie przygotowane FAQ ma spory udział w zwiększaniu konwersji w sklepach internetowych.

FAQ magwords.pl

 

Strona z opiniami klientów

Podobnym celom ma służyć również strona z opiniami. Zawiera nie tylko opinie ze sklepu internetowego magwords.pl ale i z innych platform, m.in. Allegro, na których działa Klient.

opinie magwords

 

Blog firmowy

Natomiast blog jest powszechnie uznawany za jedno z najlepszych i najbardziej efektywnych narzędzi do budowania swojej marki, opisywania produktów lub usług i skutecznego przekonywania do siebie potencjalnych klientów. Trudno było więc pominąć stworzenie go w ramach nowej strony.

Blog magwords.pl

 

Optymalizacja sklepu internetowego. Im szybciej, tym lepiej!

Po uruchomieniu nowej wersji strony rozpoczęliśmy prace związane z optymalizacją witryny pod kątem prędkości wczytywania. Wiadomo, że szybkość wczytywania strony ma gigantyczne znaczenie przynajmniej z dwóch powodów:

 1. Szybko i sprawnie działające witryny internetowe sprawiają, że internautom lepiej się z nich korzysta. Dotyczy to zwłaszcza urządzeń mobilnych gdzie często zbyt wolny przesył danych powoduje dodatkowe problemy.
 2. Drugim powodem jest to, że wyszukiwarka Google bierze pod uwagę prędkość ładowania się witryn. Te działające szybciej premiuje wyższymi pozycjami w wynikach wyszukiwania. Wolniejsze mogą liczyć na obniżenie rankingu.

Wykonaliśmy szereg prac, które w ogromnym stopniu poprawiły szybkość działania magwords.pl, m.in.:

 • zoptymalizowaliśmy wielkość obrazków
 • wprowadziliśmy poprawki w kodzie strony
 • usunęliśmy część niepotrzebnego kodu witryny
 • uruchomiliśmy technologie, które poprawiają pracę strony na serwerze

Witryna jest obecnie znacznie lżejsza niż była oraz wczytuje się jeszcze szybciej. Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat przeprowadzenia takiej optymalizacji i przyspieszenia strony internetowej. 

Cześć! Nazywam się Mateusz Mazur.

Jestem projektantem stron internetowych, programistą, szkoleniowcem.
Już od ponad 10 lat współpracuję z firmami, które potrzebują specjalisty w sprawach internetu.
Skorzystaj z mojej wiedzy, doświadczenia i umiejętności!

Opinie Klientów

 • annagruchala.com

  Z perspektywy osoby doświadczonej w komunikacji online, ale stawiającej pierwsze kroki ze swoją własną stroną www - Mateusz okazał się najlepszym z możliwych wyborów do realizacji takiego projektu. Nie tylko profesjonalny i terminowy, ale także niezwykle wspierający. Przez cały czas trwania prac miałam w Mateuszu partnera i merytorycznego doradcę, który świetnie "czuje" perspektywę klienta.

  Anna Gruchała-Woźnicka
  https://annagruchala.com/

 • sense-monitoring.com

  Sense Monitoring zleciło webstroke.pl pocięcie projektu graficznego naszej nowej strony do HTML, CSS i JS. Zlecenie dotyczyło wersji mobilnej oraz webowej. Okazało się, że mamy do czynienia z profesjonalnym studiem web, które świetnie odgaduje potrzeby Klienta i podpowiada najlepsze efekty. Nasza współpraca, choć zdalna, przebiegała wzorcowo - strona wystartowała w zakładanym terminie i nie przekroczyliśmy naszego budżetu. Możemy z całą szczerością polecić firmę Pana Mateusza Mazura do niestandardowych realizacji.

  Artiom Komardin CSO
  https://www.sense-monitoring.com

 • czystaforma.com.pl

  Zdecydowanie polecamy usługi Pana Mateusza. Od pierwszego maila mieliśmy bardzo dobry, profesjonalny kontakt. Podczas działań programistycznych na naszej stronie internetowej Pan Mateusz informował nas na bieżąco na jakim etapie są prace i szczegółowo opisywał każdy z naprawionych błędów na stronie. Finalny efekt optymalizacji strony przerósł nasze oczekiwania. Krótko mówiąc: współpraca na medal, dziękujemy!

  Martyna i Piotrek, czystaforma.com.pl
  https://czystaforma.com.pl/

 • Prime Home

  Zleciliśmy Panu Mateuszowi przyspieszenie działania naszej strony. Zadanie zostało wykonane w 100% z zachowaniem wszystkich terminów, zaleceń oraz budżetu. Dodatkowo przed i w trakcie prac nasza komunikacja przebiegała wzorowo co pomogło w realizacji projektu. Zdecydowanie polecam!

  Michał z Prime-Home.pl
  https://prime-home.pl

 • udilandia.pl

  Nasz sklep jest wspaniały bo stworzył go Pan Mateusz. Doradzał, proponował, wskazywał możliwości, cierpliwie, aż sklep spełnił 100% naszych oczekiwań. Pełen profesjonalizm. Polecamy choć mamy nadzieję, że nasza konkurencja będzie się trzymała od Pana Mateusza z daleka ;)

  Aśka i Agnieszka z udilandia.pl
  https://udilandia.pl

 • premium-dent.com.pl

  Nowa strona stworzona przez webstroke.pl przerosła nasze oczekiwania. Okazała się bardzo przejrzysta i funkcjonalna oraz w pełni intuicyjna. Po dość niedługim upływie czasu zaczęła mocno poprawiać swoją pozycje w Google, a co za tym idzie zarabiać na siebie. Podczas pracy nad stroną bardzo dobry kontakt z wykonawcą oraz dużo przydatnych sugestii. Polecamy z pełną odpowiedzialnością!

  właściciele Premium Dent
  https://premium-dent.com.pl

 • questrooms.pl

  Zlecenie realizowane przez Pana Mateusza zostało wykonane w 100%. Ponadto błyskawiczny kontakt znacznie pomógł w wyeliminowaniu błędów na stronie (a trochę ich było). Zdecydowanie polecam!

  Dariusz, właściciel Questrooms
  https://questrooms.pl

 • magwords.pl

  Jestem pod dużym wrażeniem umiejętności i wiedzy Pana Mateusza, pełen profesjonalizm w każdym calu. W trakcie realizacji projektu mogłem liczyć na bardzo wiele niezwykle cennych rad i sugestii. Właśnie takiego podejścia oczekuje każdy klient. Poza tym anielska cierpliwość i niezwykle wysoka kultura współpracy. Moim zdaniem Pan Mateusz nie ma dla siebie konkurencji... CHAPEAU BAS!

  Mariusz Piotrowski, właściciel MagWords
  https://magwords.pl

Zapytaj o ofertę dla Ciebie

Napisz, czego potrzebujesz, a ja opiszę z konkretną ofertą.
Wycena jest darmowa i nie trwa zwykle dłużej niż 24h.

Żadne dane z wysłanego formularza nie są i nigdy nie będą nikomu udostępniane.
Na podany adres mailowy nigdy nie wysyłam żadnych niezamówionych wiadomości.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Napisz czego potrzebujesz