Portfolio fotografa – fotorodzinne.pl

Zrealizowano dla: fotorodzinne.pl Data realizacji: wrzesień 2012 Kategoria:

Fotorodzinne.pl to dwie pasjonatki fotografii. Zwróciły się do nas z prośbą o stworzenie portfolio fotograficznego. Powstała strona, która z każdym tygodniem zyskuje na popularności, a fotografujące panie nie mogą się opędzić od zleceń.

Zlecenie obejmowało stworzenie:

 • pełnego projektu architektury informacyjnej (układu) portfolio fotograficznego,
 • projektu graficznego strony
 • zakodowanie całości w oparciu o wybrany systemCMS
 • skonfigurowanie integracji z serwisami społecznościowymi, modułami odpowiedzialnymi za SEO, itp.

W porozumieniu z zleceniodawcą wybraliśmy układ blogowy jako szkielet do budowy portfolio fotograficznego. Strona główna serwisu miała prezentować dwa podstawowe rodzaje treści:

 • Fotogalerie zdjęć. Wyeksponowaliśmy je w formie efektownego i modnego obecnie slidera.
 • Wpisy blogowe. Treści również pełne fotografii ale, w założeniu autorek, dodawane znacznie częściej i opatrywane szerszymi opisami. Zaprezentowaliśmy je w formie streamu postów.

fotorodzinne2

Grafika na stronie miała być prosta, czysta i przejrzysta. Autorkom fotografii zależało, aby design ich portfolio dobrze komponował się z tematyką zdjęć, które, z uwagi na ich małych bohaterów, są miłe, ciepłe i sympatyczne.

Integracja strony z serwisami społecznościowymi

Serwis został zintegrowany z najważniejszymi funkcjami społecznościowymi. Świetne prowadzenie przez właścicielkę serwisu jego promocji w serwisach społecznościowych daje znakomity efekt w sporej liczbie aktywnych fanów.

sociale

Drupal 7 jako CMS portfolio fotograficznego

Jako silnik strony wybraliśmy najnowszą wersję Drupala. Zapewniło to nieograniczone możliwości rozbudowy strony i dodania do niej nowych funkcji.

Włączenie i odpowiednia konfiguracja modułów Drupala pozwoliła też na świetnie przystosowanie portfolio fotograficznego do organicznego pozycjonowania się w wyszukiwarkach. Autorki fotografii muszą jedynie dbać o to, aby w treściach znalazły się słowa kluczowe, na których im zależy. Resztę pracy pozycjonerskiej robi za nie system Drupal.

Cześć! Nazywam się Mateusz Mazur.

Jestem projektantem stron internetowych, programistą, szkoleniowcem.
Już od ponad 10 lat współpracuję z firmami, które potrzebują specjalisty w sprawach internetu.
Skorzystaj z mojej wiedzy, doświadczenia i umiejętności!

Opinie Klientów

 • annagruchala.com

  Z perspektywy osoby doświadczonej w komunikacji online, ale stawiającej pierwsze kroki ze swoją własną stroną www - Mateusz okazał się najlepszym z możliwych wyborów do realizacji takiego projektu. Nie tylko profesjonalny i terminowy, ale także niezwykle wspierający. Przez cały czas trwania prac miałam w Mateuszu partnera i merytorycznego doradcę, który świetnie "czuje" perspektywę klienta.

  Anna Gruchała-Woźnicka
  https://annagruchala.com/

 • sense-monitoring.com

  Sense Monitoring zleciło webstroke.pl pocięcie projektu graficznego naszej nowej strony do HTML, CSS i JS. Zlecenie dotyczyło wersji mobilnej oraz webowej. Okazało się, że mamy do czynienia z profesjonalnym studiem web, które świetnie odgaduje potrzeby Klienta i podpowiada najlepsze efekty. Nasza współpraca, choć zdalna, przebiegała wzorcowo - strona wystartowała w zakładanym terminie i nie przekroczyliśmy naszego budżetu. Możemy z całą szczerością polecić firmę Pana Mateusza Mazura do niestandardowych realizacji.

  Artiom Komardin CSO
  https://www.sense-monitoring.com

 • czystaforma.com.pl

  Zdecydowanie polecamy usługi Pana Mateusza. Od pierwszego maila mieliśmy bardzo dobry, profesjonalny kontakt. Podczas działań programistycznych na naszej stronie internetowej Pan Mateusz informował nas na bieżąco na jakim etapie są prace i szczegółowo opisywał każdy z naprawionych błędów na stronie. Finalny efekt optymalizacji strony przerósł nasze oczekiwania. Krótko mówiąc: współpraca na medal, dziękujemy!

  Martyna i Piotrek, czystaforma.com.pl
  https://czystaforma.com.pl/

 • Prime Home

  Zleciliśmy Panu Mateuszowi przyspieszenie działania naszej strony. Zadanie zostało wykonane w 100% z zachowaniem wszystkich terminów, zaleceń oraz budżetu. Dodatkowo przed i w trakcie prac nasza komunikacja przebiegała wzorowo co pomogło w realizacji projektu. Zdecydowanie polecam!

  Michał z Prime-Home.pl
  https://prime-home.pl

 • udilandia.pl

  Nasz sklep jest wspaniały bo stworzył go Pan Mateusz. Doradzał, proponował, wskazywał możliwości, cierpliwie, aż sklep spełnił 100% naszych oczekiwań. Pełen profesjonalizm. Polecamy choć mamy nadzieję, że nasza konkurencja będzie się trzymała od Pana Mateusza z daleka ;)

  Aśka i Agnieszka z udilandia.pl
  https://udilandia.pl

 • premium-dent.com.pl

  Nowa strona stworzona przez webstroke.pl przerosła nasze oczekiwania. Okazała się bardzo przejrzysta i funkcjonalna oraz w pełni intuicyjna. Po dość niedługim upływie czasu zaczęła mocno poprawiać swoją pozycje w Google, a co za tym idzie zarabiać na siebie. Podczas pracy nad stroną bardzo dobry kontakt z wykonawcą oraz dużo przydatnych sugestii. Polecamy z pełną odpowiedzialnością!

  właściciele Premium Dent
  https://premium-dent.com.pl

 • questrooms.pl

  Zlecenie realizowane przez Pana Mateusza zostało wykonane w 100%. Ponadto błyskawiczny kontakt znacznie pomógł w wyeliminowaniu błędów na stronie (a trochę ich było). Zdecydowanie polecam!

  Dariusz, właściciel Questrooms
  https://questrooms.pl

 • magwords.pl

  Jestem pod dużym wrażeniem umiejętności i wiedzy Pana Mateusza, pełen profesjonalizm w każdym calu. W trakcie realizacji projektu mogłem liczyć na bardzo wiele niezwykle cennych rad i sugestii. Właśnie takiego podejścia oczekuje każdy klient. Poza tym anielska cierpliwość i niezwykle wysoka kultura współpracy. Moim zdaniem Pan Mateusz nie ma dla siebie konkurencji... CHAPEAU BAS!

  Mariusz Piotrowski, właściciel MagWords
  https://magwords.pl

Zapytaj o ofertę dla Ciebie

Napisz, czego potrzebujesz, a ja opiszę z konkretną ofertą.
Wycena jest darmowa i nie trwa zwykle dłużej niż 24h.

Żadne dane z wysłanego formularza nie są i nigdy nie będą nikomu udostępniane.
Na podany adres mailowy nigdy nie wysyłam żadnych niezamówionych wiadomości.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Napisz czego potrzebujesz