Portfolio architekta – Dragon Art

Projekt graficzny i zakodowanie strony internetowej Pracowni Projektowej Dragon Art w Gdyni zajmującej się projektowaniem wnętrz.

Zlecenie obejmowało stworzenie projektu układu nowej strony internetowej (architektury informacji), projektu graficznego oraz zakodowanie całości w CMS Drupal.

Stara strona, stworzona w technologii Flash, przestała spełniać oczekiwania pracowni. Największy problem sprawiało indeksowanie treści ze strony przez wyszukiwarki internetowe, co na stronach flashowych jest bardzo trudne w wykonaniu. Skutkiem tego, ówczesna witryna dragonart.com.pl praktycznie nie istniała w wyszukiwarkach.

Naszym wyzwaniem było takie zaprojektowanie nowej strony, aby połączyć interesujący wygląd i design z jak największą dostępnością witryny dla wyszukiwarek.

Treści, treści, treści, czyli zdobywamy Google

Aby zapewnić jak najwyższą pozycję strony dragonart.com.pl w wyszukiwarkach postawiliśmy na to, co Google lubi najbardziej, czyli unikalne treści. Zadbaliśmy o trzy główne rodzaje wpisów:

Opracowaniem i wprowadzeniem na nową stronę tych treści zajęła się załoga Dragon Art. Wcześniej przeszkoliliśmy ich w zakresie podstaw SEO, aby publikowane teksty były jak najbardziej efektywnie pod względem indeksowania w wyszukiwarkach. W tej chwili baza artykułów sięga kilkudziesięciu z których każdy pracuje na sukces strony.

Sprawiło to, że pozycja witryny www.dragonart.com.pl w wynikach wyszukiwania Google podskoczyła na czołowe miejsca wśród interesujących nas fraz. Oglądalność nowej witryny, w porównaniu z poprzednią wersją wzrosła kilkukrotnie. Ruch z wyszukiwarek, którego wcześniej zupełnie nie było, zapewnił nowych klientów.

dragonart-staty_0

Ruch z wyszukiwarek na www.dragonart.com.pl. Zaznaczyliśmy chwilę wdrożenia nowej wersji strony dragonart.com.pl opracowanej i stworzonej przez webstroke.pl. [źródło: google.com/analytics]

Powyższy wykres jest najlepszym dowodem, że witryna dobrze zakodowana pod względem SEO, dobrze prowadzona i bogata w dobre treści pracuje samodzielnie. Taki wzrost musi się przełożyć na liczbę klientów.

wyniki-wyszuk

wyniki-wyszuk-2

Serwis dragonart.com.pl znajduje się obecnie w czołówce stron swojej branży w wynikach wyszukiwania Google. To przekłada się na liczbę zleceń i klientów.

Kodując stronę dragonart.com.pl zadbaliśmy o wszystko, co ważne dla nowoczesnego SEO. Dzięki temu, bez zbędnych nakładów inwestycyjnych obsługujący stronę pracownicy Dragon Art samodzielnie dbają o pozycjonowanie w Google.

Przejrzysta prezentacja dokonań klienta

Jednym z celów przebudowy strony było też zapewnienie klarownej prezentacji obszernego portfolio studia Dragon Art.

da-kategorie

Wersje językowe strony Dragon Art

tlumaczenia

Otwartość Pracowni Projektowej na klientów z całej Europy wymusiła też stworzenie wersji językowych. Moduł tłumaczeniowy, zastosowany na dragonart.com.pl można w miarę potrzeb rozszerzyć o tłumaczenia w kolejnych językach.

Zobacz nową stronę internetową i portfolio architekta dragonart.com.pl

Drupal silnikiem dragonart.com.pl

Cała witryna została zbudowana w oparciu o darmowy CMS Drupal. Wybraliśmy go, aby zapewnić w przyszłości możliwość rozwoju witryny w kierunku, jakiego zażyczą sobie właściciele.

Bardzo istotną kwestią było też to, aby technologia, w której powstanie witryna, nie była zamknięta. Tak jest w przypadku stron budowanych na zamkniętych, autorskich CMS’ach. Klient nie chciał takiego rozwiązania. Dzięki temu w razie potrzeby każdy specjalista od Drupala potrafi przebudować stronę dragonart.com.pl, dorobić do niej nowe funkcjonalności czy naprawić ewentualne błędy.

Cześć! Nazywam się Mateusz Mazur.

Jestem projektantem stron internetowych, programistą, szkoleniowcem.
Już od ponad 10 lat współpracuję z firmami, które potrzebują specjalisty w sprawach internetu.
Skorzystaj z mojej wiedzy, doświadczenia i umiejętności!

Opinie Klientów

 • sense-monitoring.com

  Sense Monitoring zleciło webstroke.pl pocięcie projektu graficznego naszej nowej strony do HTML, CSS i JS. Zlecenie dotyczyło wersji mobilnej oraz webowej. Okazało się, że mamy do czynienia z profesjonalnym studiem web, które świetnie odgaduje potrzeby Klienta i podpowiada najlepsze efekty. Nasza współpraca, choć zdalna, przebiegała wzorcowo - strona wystartowała w zakładanym terminie i nie przekroczyliśmy naszego budżetu. Możemy z całą szczerością polecić firmę Pana Mateusza Mazura do niestandardowych realizacji.

  Artiom Komardin CSO
  https://www.sense-monitoring.com

 • udilandia.pl

  Nasz sklep jest wspaniały bo stworzył go Pan Mateusz. Doradzał, proponował, wskazywał możliwości, cierpliwie, aż sklep spełnił 100% naszych oczekiwań. Pełen profesjonalizm. Polecamy choć mamy nadzieję, że nasza konkurencja będzie się trzymała od Pana Mateusza z daleka ;)

  Aśka i Agnieszka z udilandia.pl
  https://udilandia.pl

 • premium-dent.com.pl

  Nowa strona stworzona przez webstroke.pl przerosła nasze oczekiwania. Okazała się bardzo przejrzysta i funkcjonalna oraz w pełni intuicyjna. Po dość niedługim upływie czasu zaczęła mocno poprawiać swoją pozycje w Google, a co za tym idzie zarabiać na siebie. Podczas pracy nad stroną bardzo dobry kontakt z wykonawcą oraz dużo przydatnych sugestii. Polecamy z pełną odpowiedzialnością!

  właściciele Premium Dent
  http://premium-dent.com.pl

 • questrooms.pl

  Zlecenie realizowane przez Pana Mateusza zostało wykonane w 100%. Ponadto błyskawiczny kontakt znacznie pomógł w wyeliminowaniu błędów na stronie (a trochę ich było). Zdecydowanie polecam!

  Dariusz, właściciel Questrooms
  http://questrooms.pl

 • magwords.pl

  Jestem pod dużym wrażeniem umiejętności i wiedzy Pana Mateusza, pełen profesjonalizm w każdym calu. W trakcie realizacji projektu mogłem liczyć na bardzo wiele niezwykle cennych rad i sugestii. Właśnie takiego podejścia oczekuje każdy klient. Poza tym anielska cierpliwość i niezwykle wysoka kultura współpracy. Moim zdaniem Pan Mateusz nie ma dla siebie konkurencji... CHAPEAU BAS!

  Mariusz Piotrowski, właściciel MagWords
  https://magwords.pl

Zapytaj o ofertę dla Ciebie

Napisz, czego potrzebujesz, a ja opiszę z konkretną ofertą.
Wycena jest darmowa i nie trwa zwykle dłużej niż 24h.

Żadne dane z wysłanego formularza nie są i nigdy nie będą nikomu udostępniane.
Na podany adres mailowy nigdy nie wysyłam żadnych niezamówionych wiadomości.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Napisz czego potrzebujesz